Krikett.Sport
Adatbázis
Főoldal
Adatlapok
Játékosok
Mérkőzések
Pályák, stadionok
Válogatottak
Kimutatások
Kiesések

113. ENN (Ausztrália - Új-Zéland)

Krikett.Sport-azonosító: m8

A pénzfeldobást nyerte: Ausztrália (az ütést választották)

Ausztrália: 235/4 (50/50 j)

Új-Zéland: 229/8 (50/50 j)

Eredmény: Ausztrália nyert 6 futással

Időpont: 1981. február 1.

Helyszín: Melbourne-i krikettpálya (Melbourne)

Megjegyzés: Itt történt meg a hírhedt alsódobás-botrány.

1. játékrész

Ütés (Ausztrália):

SorszámNévKiesésFutásDobás ellene4 pont6 pontÜA
1.Allan Bordere John Parker d Richard Hadlee580062,50
2.Graeme Woodkd Paul McEwan721144063,15
3.Greg Chappell (k)e Bruce Edgar d Martin Snedden901227073,77
4.Martin Kente Bruce Edgar d Martin Snedden33382086,84
5.
Rod Marsh n181310138,46
6.
Doug Waltersn6500120,00
Kim Hughesnks-----
Graeme Beardnks-----
Trevor Chappellnks-----
Dennis Lilleenks-----
Max Walkernks-----
Extrák8 mellé, 3 testet érintve mellé11
Összesen235

Kapuvesztések: 1-8 (Allan Border), 2-153 (Graeme Wood), 3-199 (Greg Chappell), 4-215 (Martin Kent)

Dobás (Új-Zéland):

SorszámNévJátszma (dobás)Szűz j.Pont elleneKapuGazd.Nullás4-es6-osRosszSzéles
1.Richard Hadlee10 (60)04114,09---00
2.Martin Snedden10 (60)05225,20---00
3.Lance Cairns10 (60)03403,40---00
4.Brian McKechnie10 (60)05405,40---00
5.Paul McEwan7 (42)13114,42---00
6.Geoff Howarth3 (18)01204,00---00

2. játékrész

Ütés (Új-Zéland, cél: 236, méghozzá 50 játszmából):

SorszámNévKiesésFutásDobás ellene4 pont6 pontÜA
1.John Wrighte Martin Kent d Greg Chappell42814051,85
2.
Bruce Edgarn1021417072,34
3.Geoff Howarth (k)e Rod Marsh d Greg Chappell18202090,00
4.Lance Cairnskd Graeme Beard121020120,00
5.Mark Burgesse Trevor Chappell d Greg Chappell250040,00
6.Paul McEwane Graeme Wood d Graeme Beard11180061,11
7.John Parkere Trevor Chappell d Dennis Lillee241910126,31
8.Richard Hadleelke d Trevor Chappell4210200,00
9.Ian Smith kd Trevor Chappell4300133,33
10.
Brian McKechnien01000,00
Martin Sneddennks-----
Extrák10 testet érintve mellé10
Összesen229

Kapuvesztések: 1-85 (John Wright), 2-117 (Geoff Howarth), 3-136 (Lance Cairns), 4-139 (Mark Burgess), 5-172 (Paul McEwan), 6-221 (John Parker), 7-225 (Richard Hadlee), 8-229 (Ian Smith)

Dobás (Ausztrália):

SorszámNévJátszma (dobás)Szűz j.Pont elleneKapuGazd.Nullás4-es6-osRosszSzéles
1.Dennis Lillee10 (60)13413,40---00
2.Max Walker10 (60)03503,50---00
3.Graeme Beard10 (60)05025,00---00
4.Greg Chappell10 (60)04334,30---00
5.Trevor Chappell10 (60)05725,69---00

Ez a Krikett.Sport - a legnagyobb magyar krikettoldal. Alapítva: 2019. május 18.

Az oldalon található összes szöveget az oldal szerkesztői írták, az összes színes rajzot ők készítették, nem másoltak semmit sehonnan.

Hasznos linkek:

Magyar Krikettszövetség

ESPN Cricinfo, a világ legnagyobb krikettoldala (egyelőre magyarul sajnos nem érhető el)

Üzenet a Krikett.Sport főszerkesztőjének