Krikett.Sport
Adatbázis
Főoldal
Adatlapok
Játékosok
Mérkőzések
Pályák, stadionok
Válogatottak
Kimutatások
Kiesések

3. ENN (Anglia - Ausztrália)

Krikett.Sport-azonosító: m136

A pénzfeldobást nyerte: Ausztrália (a dobást és mezőnyjátékot választották)

Anglia: 236/9 (55/55 j)

Ausztrália: 240/5 (51.3/55 j)

Eredmény: Ausztrália nyert 5 kapuval (21 dobás maradt)

Időpont: 1972. augusztus 26.

Helyszín: Lord’s (London)

A mérkőzés embere: Greg Chappell (Ausztrália)(?)1. jr: 1 kapu
2. jr: 48 futás

1. játékrész

Ütés (Anglia):

SorszámNévKiesésFutásDobás ellene4 pont6 pontÜA
1.Geoff Boycottkd Dennis Lillee8810100,00
2.Dennis Amisskd Ashley Mallett25652038,46
3.Brian Close (k)kif434071107,50
4.Keith Fletchere Keith Stackpole d Greg Chappell20561035,71
5.John Hampshirel Rod Marsh d Ashley Mallett13322040,62
6.Basil D’Oliveirae Ian Chappell d Dennis Lillee6131046,15
7.Tony Greigkd Bob Massie31432072,09
8.Alan Knott e Ashley Mallett d Bob Massie505060100,00
9.Bob Woolmerkif9100090,00
10.
John Snown590055,55
11.
Geoff Arnoldn11122091,66
Extrák1 mellé, 10 testet érintve mellé, 3 rossz, 1 széles15
Összesen236

Kapuvesztések: 1-11 (Geoff Boycott), 2-65 (Brian Close), 3-87 (Dennis Amiss), 4-114 (John Hampshire), 5-121 (Basil D’Oliveira), 6-121 (Keith Fletcher), 7-198 (Tony Greig), 8-217 (Alan Knott), 9-218 (Bob Woolmer)

Dobás (Ausztrália):

SorszámNévJátszma (dobás)Szűz j.Pont elleneKapuGazd.Nullás4-es6-osRosszSzéles
1.Dennis Lillee11 (66)05625,09---00
2.Bob Massie11 (66)13523,18---00
3.David Colley11 (66)17206,54---00
4.Ashley Mallett11 (66)22422,18---00
5.Greg Chappell11 (66)03413,09---00

2. játékrész

Ütés (Ausztrália, cél: 237, méghozzá 55 játszmából):

SorszámNévKiesésFutásDobás ellene4 pont6 pontÜA
1.Keith Stackpolelke d Basil D’Oliveira52706074,28
2.Ross Edwardse Alan Knott d John Snow670085,71
3.Ian Chappell (k)e Alan Knott d Bob Woolmer31584053,44
4.Greg Chappelllke d John Snow48825058,53
5.Paul Sheahane Alan Knott d John Snow50715170,42
6.
Graeme Watsonn11152073,33
7.
Rod Marsh n6121050,00
David Colleynks-----
Ashley Mallettnks-----
Dennis Lilleenks-----
Bob Massienks-----
Extrák6 mellé, 14 testet érintve mellé, 4 rossz, 12 széles36
Összesen240

Kapuvesztések: 1-44 (Ross Edwards), 2-112 (Keith Stackpole), 3-116 (Ian Chappell), 4-219 (Greg Chappell), 5-224 (Paul Sheahan)

Dobás (Anglia):

SorszámNévJátszma (dobás)Szűz j.Pont elleneKapuGazd.Nullás4-es6-osRosszSzéles
1.John Snow11 (66)23533,18---00
2.Geoff Arnold11 (66)04704,27---00
3.Basil D’Oliveira11 (66)04614,18---00
4.Tony Greig9 (54)12903,22---00
5.Bob Woolmer9.3 (57)14714,94---00

Ez a Krikett.Sport - a legnagyobb magyar krikettoldal. Alapítva: 2019. május 18.

Az oldalon található összes szöveget az oldal szerkesztői írták, az összes színes rajzot ők készítették, nem másoltak semmit sehonnan.

Hasznos linkek:

Magyar Krikettszövetség

ESPN Cricinfo, a világ legnagyobb krikettoldala (egyelőre magyarul sajnos nem érhető el)

Üzenet a Krikett.Sport főszerkesztőjének