Krikett.Sport
Adatbázis
Főoldal
Adatlapok
Játékosok
Mérkőzések
Pályák, stadionok
Válogatottak
Kimutatások
Kiesések

905. teszt (Ausztrália - Anglia)

Krikett.Sport-azonosító: m785

A pénzfeldobást nyerte: Ausztrália (az ütést választották)

Ausztrália: 401/9L (155.2 j), 111 (36.1 j)

Anglia: 174 (50.5 j), 356 (87.3 j)

Továbbjátszás: Anglia továbbjátszásra kényszerült

Eredmény: Anglia nyert 18 futással

Időpont: 1981. július 16. - 1981. július 21.

Tervezett játéknapok száma: 5

Helyszín: Headingleyi krikettpálya (Leeds)

A mérkőzés embere: Ian Botham (Anglia)(?)1. jr: 6 kapu, 1 elkapás
2. jr: 50 futás
3. jr: 149 futás, nem esett ki
4. jr: 1 kapu, 1 elkapás

Megjegyzés: Most fordult elő másodszor a teszt történetében, hogy a továbbjátszó csapat nyert.

1. játékrész

Ütés (Ausztrália):

SorszámNévKiesésFutásDobás ellene4 pont6 pontÜA
1.John Dysonkd Graham Dilley10223414043,58
2.Graeme Woodlke d Ian Botham34554061,81
3.Trevor Chappelle Bob Taylor d Peter Willey271352020,00
4.Kim Hughes (k)e és d Ian Botham892088042,78
5.Ray Brightkd Graham Dilley7361019,44
6.Graham Yallope Bob Taylor d Ian Botham581675034,73
7.Allan Borderlke d Ian Botham8201040,00
8.Rod Marsh kd Ian Botham28505056,00
9.Geoff Lawsone Bob Taylor d Ian Botham13352037,14
10.
Dennis Lilleen360050,00
11.
Terry Aldermann0000-
Extrák4 mellé, 13 testet érintve mellé, 12 rossz, 3 széles32
Összesen401

Kapuvesztések: 1-55 (Graeme Wood), 2-149 (Trevor Chappell), 3-196 (John Dyson), 4-220 (Ray Bright), 5-332 (Kim Hughes), 6-354 (Allan Border), 7-357 (Graham Yallop), 8-396 (Geoff Lawson), 9-401 (Rod Marsh)

Dobás (Anglia):

SorszámNévJátszma (dobás)Szűz j.Pont elleneKapuGazd.Nullás4-es6-osRosszSzéles
1.Bob Willis30 (180)87202,40---00
2.Chris Old43 (258)149102,11---00
3.Graham Dilley27 (162)47822,88---00
4.Ian Botham39.2 (236)119562,41---00
5.Peter Willey13 (78)23112,38---00
6.Geoff Boycott3 (18)2200,66---00

2. játékrész

Ütés (Anglia):

SorszámNévKiesésFutásDobás ellene4 pont6 pontÜA
1.Graham Goochlke d Terry Alderman270028,57
2.Geoff Boycottkd Geoff Lawson12580020,68
3.Mike Brearley (k)e Rod Marsh d Terry Alderman10530018,86
4.David Gowere Rod Marsh d Geoff Lawson24503048,00
5.Mike Gattinglke d Dennis Lillee15292051,72
6.Peter Willeykd Geoff Lawson8220036,36
7.Ian Bothame Rod Marsh d Dennis Lillee50548092,59
8.Bob Taylor e Rod Marsh d Dennis Lillee5231021,73
9.Graham Dilleye és d Dennis Lillee13172076,47
10.Chris Olde Allan Border d Terry Alderman04000,00
11.
Bob Willisn140025,00
Extrák6 mellé, 11 testet érintve mellé, 11 rossz, 6 széles34
Összesen174

Kapuvesztések: 1-12 (Graham Gooch), 2-40 (Mike Brearley), 3-42 (Geoff Boycott), 4-84 (David Gower), 5-87 (Mike Gatting), 6-112 (Peter Willey), 7-148 (Bob Taylor), 8-166 (Ian Botham), 9-167 (Chris Old), 10-174 (Graham Dilley)

Dobás (Ausztrália):

SorszámNévJátszma (dobás)Szűz j.Pont elleneKapuGazd.Nullás4-es6-osRosszSzéles
1.Dennis Lillee18.5 (113)74942,60---00
2.Terry Alderman19 (114)45933,10---00
3.Geoff Lawson13 (78)33232,46---00

3. játékrész

Ütés (Anglia):

SorszámNévKiesésFutásDobás ellene4 pont6 pontÜA
1.Graham Gooche Terry Alderman d Dennis Lillee03000,00
2.Geoff Boycottlke d Terry Alderman461411032,62
3.Mike Brearley (k)e Terry Alderman d Dennis Lillee14293048,27
4.David Gowere Allan Border d Terry Alderman9221040,90
5.Mike Gattinglke d Terry Alderman1100010,00
6.Peter Willeye John Dyson d Dennis Lillee33566058,92
7.
Ian Bothamn149148271100,67
8.Bob Taylor e Ray Bright d Terry Alderman190011,11
9.Graham Dilleykd Terry Alderman56759074,66
10.Chris Oldkd Geoff Lawson29316093,54
11.Bob Willise Allan Border d Terry Alderman290022,22
Extrák5 mellé, 3 testet érintve mellé, 5 rossz, 3 széles16
Összesen356

Kapuvesztések: 1-0 (Graham Gooch), 2-18 (Mike Brearley), 3-37 (David Gower), 4-41 (Mike Gatting), 5-105 (Peter Willey), 6-133 (Geoff Boycott), 7-135 (Bob Taylor), 8-252 (Graham Dilley), 9-319 (Chris Old), 10-356 (Bob Willis)

Dobás (Ausztrália):

SorszámNévJátszma (dobás)Szűz j.Pont elleneKapuGazd.Nullás4-es6-osRosszSzéles
1.Dennis Lillee25 (150)69433,76---00
2.Terry Alderman35.3 (213)613563,80---00
3.Geoff Lawson23 (138)49614,17---00
4.Ray Bright4 (24)01503,75---00

4. játékrész

Ütés (Ausztrália, cél: 130):

SorszámNévKiesésFutásDobás ellene4 pont6 pontÜA
1.John Dysone Bob Taylor d Bob Willis34833040,96
2.Graeme Woode Bob Taylor d Ian Botham101020100,00
3.Trevor Chappelle Bob Taylor d Bob Willis8560014,28
4.Kim Hughes (k)e Ian Botham d Bob Willis09000,00
5.Graham Yallope Mike Gatting d Bob Willis03000,00
6.Allan Borderkd Chris Old08000,00
7.Rod Marsh e Graham Dilley d Bob Willis490044,44
8.Ray Brightkd Bob Willis19322059,37
9.Geoff Lawsone Bob Taylor d Bob Willis120050,00
10.Dennis Lilleee Mike Gatting d Bob Willis171530113,33
11.
Terry Aldermann05000,00
Extrák3 testet érintve mellé, 14 rossz, 1 széles18
Összesen111

Kapuvesztések: 1-13 (Graeme Wood), 2-56 (Trevor Chappell), 3-58 (Kim Hughes), 4-58 (Graham Yallop), 5-65 (Allan Border), 6-68 (John Dyson), 7-74 (Rod Marsh), 8-75 (Geoff Lawson), 9-110 (Dennis Lillee), 10-111 (Ray Bright)

Dobás (Anglia):

SorszámNévJátszma (dobás)Szűz j.Pont elleneKapuGazd.Nullás4-es6-osRosszSzéles
1.Ian Botham7 (42)31412,00---00
2.Graham Dilley2 (12)01105,50---00
3.Bob Willis15.1 (91)34382,83---00
4.Chris Old9 (54)12112,33---00
5.Peter Willey3 (18)1401,33---00

Ez a Krikett.Sport - a legnagyobb magyar krikettoldal. Alapítva: 2019. május 18.

Az oldalon található összes szöveget az oldal szerkesztői írták, az összes színes rajzot ők készítették, nem másoltak semmit sehonnan.

Hasznos linkek:

Magyar Krikettszövetség

ESPN Cricinfo, a világ legnagyobb krikettoldala (egyelőre magyarul sajnos nem érhető el)

Üzenet a Krikett.Sport főszerkesztőjének