Krikett.Sport
Adatbázis
Főoldal
Adatlapok
Játékosok
Mérkőzések
Pályák, stadionok
Válogatottak
Kimutatások
Kiesések

120. ENN (Ausztrália - Anglia)

Krikett.Sport-azonosító: m0000680

A pénzfeldobást nyerte: Anglia (a dobást és mezőnyjátékot választották)

Ausztrália: 249/8 (55/55 j)

Anglia: 247 (54.5/55 j)

Eredmény: Ausztrália nyert 2 futással

Időpont: 1981. június 6.

Helyszín: Edgbastoni krikettpálya (Birmingham)

A mérkőzés embere: Mike Gatting

1. játékrész

Ütés (Ausztrália):

SorszámNévKiesésFutásDobás ellene4 pont6 pontÜA
1.Graeme Woode Bob Willis d Robin Jackman55805068,75
2.Trevor Chappelle Geoff Humpage d Ian Botham01000,00
3.Graham Yallopkd Mike Hendrick631324047,72
4.Kim Hughes (k)kif34412182,92
5.Allan Borderkif171711100,00
6.Rod Marsh e Jim Love d Ian Botham201810111,11
7.Martin Kentlke d Bob Willis130033,33
8.Geoff Lawsonn292602111,53
9.Dennis Lilleekif8120066,66
10.Rodney Hoggn02000,00
Terry Aldermannks-----

Extrák: 22 (1 mellé, 18 testet érintve mellé, 2 rossz, 1 széles)

Kapuvesztések: 1-10 (Trevor Chappell), 2-96 (Graeme Wood), 3-160 (Graham Yallop), 4-171 (Kim Hughes), 5-183 (Allan Border), 6-193 (Martin Kent), 7-213 (Rod Marsh), 8-248 (Dennis Lillee)

Dobás (Anglia):

SorszámNévJátszma (dobás)Szűz j.Pont elleneKapuGazd.Nullás4-es6-osRosszSzéles
1.Bob Willis11 (66)34113,72---00
2.Ian Botham11 (66)14424,00---00
3.Mike Hendrick11 (66)22111,90---00
4.Robin Jackman11 (66)04714,27---00
5.Peter Willey6 (36)03606,00---00
6.Graham Gooch5 (30)03807,60---00

2. játékrész

Ütés (Anglia):

SorszámNévKiesésFutásDobás ellene4 pont6 pontÜA
1.Graham Goochkd Rodney Hogg11251044,00
2.Geoff Boycottkd Geoff Lawson14402035,00
3.Mike Gattinge Geoff Lawson d Dennis Lillee9613114173,28
4.David Gowerkd Terry Alderman2100020,00
5.Jim Lovekd Geoff Lawson43536081,13
6.Peter Willeye Graeme Wood d Trevor Chappell373340112,12
7.Ian Botham (k)e Kim Hughes d Geoff Lawson242130114,28
8.Geoff Humpage kd Dennis Lillee5100050,00
9.Robin Jackmankif230066,66
10.Bob Willisn1100100,00
11.Mike Hendricke Rod Marsh d Dennis Lillee02000,00

Extrák: 12 (12 testet érintve mellé)

Kapuvesztések: 1-20 (Graham Gooch), 2-27 (Geoff Boycott), 3-36 (David Gower), 4-111 (Jim Love), 5-177 (Peter Willey), 6-224 (Ian Botham), 7-232 (Geoff Humpage), 8-244 (Robin Jackman), 9-244 (Mike Gatting), 10-247 (Mike Hendrick)

Dobás (Ausztrália):

SorszámNévJátszma (dobás)Szűz j.Pont elleneKapuGazd.Nullás4-es6-osRosszSzéles
1.Rodney Hogg11 (66)24213,81---00
2.Dennis Lillee10.5 (65)23633,32---00
3.Terry Alderman11 (66)14614,18---00
4.Geoff Lawson11 (66)24233,81---00
5.Trevor Chappell11 (66)06916,27---00

Ez a Krikett.Sport - a legnagyobb magyar krikettoldal. Alapítva: 2019. május 18.

Az oldalon található összes szöveget az oldal szerkesztői írták, az összes színes rajzot ők készítették, nem másoltak semmit sehonnan.

Hasznos linkek:

Magyar Krikettszövetség

ESPN Cricinfo, a világ legnagyobb krikettoldala (egyelőre magyarul sajnos nem érhető el)

Üzenet a Krikett.Sport főszerkesztőjének