Krikett.Sport
Adatbázis
Főoldal
Adatlapok
Játékosok
Mérkőzések
Pályák, stadionok
Válogatottak
Kimutatások
Kiesések

119. ENN (Ausztrália - Anglia)

Krikett.Sport-azonosító: m0000679

A pénzfeldobást nyerte: Anglia (a dobást és mezőnyjátékot választották)

Ausztrália: 210/7 (55/55 j)

Anglia: 212/4 (51.4/55 j)

Eredmény: Anglia nyert 6 kapuval (20 dobás maradt)

Időpont: 1981. június 4.

Helyszín: Lord’s (London)

A mérkőzés embere: Geoff Boycott

1. játékrész

Ütés (Ausztrália):

SorszámNévKiesésFutásDobás ellene4 pont6 pontÜA
1.John Dysonlke d Bob Willis2200100,00
2.Graeme Woodkif22292075,86
3.Trevor Chappellkif16400040,00
4.Kim Hughes (k)lke d Robin Jackman12261046,15
5.Allan Bordern731156163,47
6.Martin Kente Graham Gooch d Ian Botham28712039,43
7.Rod Marsh kd Ian Botham181820100,00
8.Ray Brightkd Bob Willis18201090,00
9.Geoff Lawsonn12920133,33
Dennis Lilleenks-----
Rodney Hoggnks-----

Extrák: 9 (1 mellé, 8 testet érintve mellé)

Kapuvesztések: 1-2 (John Dyson), 2-36 (Graeme Wood), 3-48 (Trevor Chappell), 4-60 (Kim Hughes), 5-134 (Martin Kent), 6-162 (Rod Marsh), 7-189 (Ray Bright)

Dobás (Anglia):

SorszámNévJátszma (dobás)Szűz j.Pont elleneKapuGazd.Nullás4-es6-osRosszSzéles
1.Bob Willis11 (66)05625,09---00
2.Ian Botham11 (66)13923,54---00
3.Mike Hendrick11 (66)23202,90---00
4.Robin Jackman11 (66)12712,45---00
5.Peter Willey6 (36)12604,33---00
6.Graham Gooch5 (30)12104,19---00

2. játékrész

Ütés (Anglia):

SorszámNévKiesésFutásDobás ellene4 pont6 pontÜA
1.Graham Gooche Martin Kent d Dennis Lillee53896159,55
2.Geoff Boycottn751353055,55
3.Mike Gattinglke d Dennis Lillee03000,00
4.David Gowere Martin Kent d Trevor Chappell47507094,00
5.Jim Lovee Ray Bright d Geoff Lawson15261057,69
6.Ian Botham (k)n13820162,50
Peter Willeynks-----
Geoff Humpage nks-----
Robin Jackmannks-----
Bob Willisnks-----
Mike Hendricknks-----

Extrák: 9 (5 mellé, 4 testet érintve mellé)

Kapuvesztések: 1-86 (Graham Gooch), 2-86 (Mike Gatting), 3-172 (David Gower), 4-199 (Jim Love)

Dobás (Ausztrália):

SorszámNévJátszma (dobás)Szűz j.Pont elleneKapuGazd.Nullás4-es6-osRosszSzéles
1.Rodney Hogg11 (66)13603,27---00
2.Dennis Lillee11 (66)32322,09---00
3.Geoff Lawson9 (54)05115,66---00
4.Trevor Chappell11 (66)15014,54---00
5.Ray Bright9.4 (58)04304,44---00

Ez a Krikett.Sport - a legnagyobb magyar krikettoldal. Alapítva: 2019. május 18.

Az oldalon található összes szöveget az oldal szerkesztői írták, az összes színes rajzot ők készítették, nem másoltak semmit sehonnan.

Hasznos linkek:

Magyar Krikettszövetség

ESPN Cricinfo, a világ legnagyobb krikettoldala (egyelőre magyarul sajnos nem érhető el)

Üzenet a Krikett.Sport főszerkesztőjének