Krikett.Sport
Adatbázis
Főoldal
Adatlapok
Játékosok
Mérkőzések
Pályák, stadionok
Válogatottak
Kimutatások
Kiesések

74. ENN (Karib-térség - Anglia)

Krikett.Sport-azonosító: m0000018

A pénzfeldobást nyerte: Anglia (a dobást és mezőnyjátékot választották)

Karib-térség: 286/9 (60/60 j)

Anglia: 194 (51/60 j)

Eredmény: A Karib-térség nyert 92 futással

Időpont: 1979. június 23.

Helyszín: Lord’s (London)

A mérkőzés embere: Viv Richards

Megjegyzés: Ez volt az 1979-es világbajnokság döntője.

1. játékrész

Ütés (Karib-térség):

SorszámNévKiesésFutásDobás ellene4 pont6 pontÜA
1.Gordon Greenidgekif9310029,03
2.Desmond Haynese Mike Hendrick d Chris Old20273074,07
3.Viv Richardsn13815711387,89
4.Alvin Kallicharrankd Mike Hendrick4170023,52
5.Clive Lloyd (k)e és d Chris Old13332039,39
6.Collis Kinge Derek Randall d Phil Edmonds8666103130,30
7.Deryck Murray e David Gower d Phil Edmonds591055,55
8.Andy Robertse Mike Brearley d Mike Hendrick07000,00
9.Joel Garnere Bob Taylor d Ian Botham05000,00
10.Michael Holdingkd Ian Botham06000,00
11.Colin Croftn02000,00

Extrák: 11 (1 mellé, 10 testet érintve mellé)

Kapuvesztések: 1-22 (Gordon Greenidge), 2-36 (Desmond Haynes), 3-55 (Alvin Kallicharran), 4-99 (Clive Lloyd), 5-238 (Collis King), 6-252 (Deryck Murray), 7-258 (Andy Roberts), 8-260 (Joel Garner), 9-272 (Michael Holding)

Dobás (Anglia):

SorszámNévJátszma (dobás)Szűz j.Pont elleneKapuGazd.Nullás4-es6-osRosszSzéles
1.Ian Botham12 (72)24423,66---00
2.Mike Hendrick12 (72)25024,16---00
3.Chris Old12 (72)05524,58---00
4.Geoff Boycott6 (36)03806,33---00
5.Phil Edmonds12 (72)24023,33---00
6.Graham Gooch4 (24)02706,75---00
7.Wayne Larkins2 (12)021010,50---00

2. játékrész

Ütés (Anglia):

SorszámNévKiesésFutásDobás ellene4 pont6 pontÜA
1.Mike Brearley (k)e Collis King d Michael Holding641307049,23
2.Geoff Boycotte Alvin Kallicharran d Michael Holding571053054,28
3.Derek Randallkd Colin Croft15220068,18
4.Graham Goochkd Joel Garner322840114,28
5.David Gowerkd Joel Garner04000,00
6.Ian Bothame Viv Richards d Colin Croft4300133,33
7.Wayne Larkinskd Joel Garner01000,00
8.Phil Edmondsn580062,50
9.Chris Oldkd Joel Garner02000,00
10.Bob Taylor e Deryck Murray d Joel Garner01000,00
11.Mike Hendrickkd Colin Croft05000,00

Extrák: 17 (12 testet érintve mellé, 3 rossz, 2 széles)

Kapuvesztések: 1-129 (Mike Brearley), 2-135 (Geoff Boycott), 3-183 (Graham Gooch), 4-183 (David Gower), 5-186 (Derek Randall), 6-186 (Wayne Larkins), 7-192 (Ian Botham), 8-192 (Chris Old), 9-194 (Bob Taylor), 10-194 (Mike Hendrick)

Dobás (Karib-térség):

SorszámNévJátszma (dobás)Szűz j.Pont elleneKapuGazd.Nullás4-es6-osRosszSzéles
1.Andy Roberts9 (54)23303,66---00
2.Michael Holding8 (48)11622,00---00
3.Colin Croft10 (60)14234,19---00
4.Joel Garner11 (66)03853,45---00
5.Viv Richards10 (60)03503,50---00
6.Collis King3 (18)01304,33---00

Ez a Krikett.Sport - a legnagyobb magyar krikettoldal. Alapítva: 2019. május 18.

Az oldalon található összes szöveget az oldal szerkesztői írták, az összes színes rajzot ők készítették, nem másoltak semmit sehonnan.

Hasznos linkek:

Magyar Krikettszövetség

ESPN Cricinfo, a világ legnagyobb krikettoldala (egyelőre magyarul sajnos nem érhető el)

Üzenet a Krikett.Sport főszerkesztőjének