Krikett.Sport
Adatbázis
Főoldal
Adatlapok
Játékosok
Mérkőzések
Pályák, stadionok
Válogatottak
Kimutatások
Kiesések

1. ENN (Anglia - Ausztrália)

Krikett.Sport-azonosító: m0000014

A pénzfeldobást nyerte: Ausztrália (a dobást és mezőnyjátékot választották)

Anglia: 190 (39.4/40 j)

Ausztrália: 191/5 (34.6/40 j)

Eredmény: Ausztrália nyert 5 kapuval (42 dobás maradt)

Időpont: 1971. január 5.

Helyszín: Melbourne-i krikettpálya (Melbourne)

Dobások játszmánként: 8

A mérkőzés embere: John Edrich

Megjegyzés: A világ első ENN-mérkőzése volt.

1. játékrész

Ütés (Anglia):

SorszámNévKiesésFutásDobás ellene4 pont6 pontÜA
1.Geoff Boycotte Bill Lawry d Alan Thomson8370021,62
2.John Edriche Doug Walters d Ashley Mallett821194068,90
3.Keith Fletchere Greg Chappell d Ashley Mallett24471051,06
4.Basil D’Oliveirakif171610106,25
5.John Hampshiree Graham McKenzie d Ashley Mallett10130076,92
6.Colin Cowdreye Rod Marsh d Keith Stackpole150020,00
7.Ray Illingworth (k)kd Keith Stackpole170014,28
8.Alan Knott kd Graham McKenzie24311077,41
9.John Snowkd Keith Stackpole2160012,50
10.Ken Shuttleworthe Ian Redpath d Graham McKenzie7190036,84
11.Peter Levern460066,66

Extrák: 10 (1 mellé, 9 testet érintve mellé)

Kapuvesztések: 1-21 (Geoff Boycott), 2-87 (Keith Fletcher), 3-124 (Basil D’Oliveira), 4-144 (John Hampshire), 5-148 (Colin Cowdrey), 6-152 (Ray Illingworth), 7-156 (John Edrich), 8-171 (John Snow), 9-183 (Ken Shuttleworth), 10-190 (Alan Knott)

Dobás (Ausztrália):

SorszámNévJátszma (dobás)Szűz j.Pont elleneKapuGazd.Nullás4-es6-osRosszSzéles
1.Graham McKenzie7.4 (60)02222,19---00
2.Alan Thomson8 (64)22212,06---00
3.Alan Connolly8 (64)06205,81---00
4.Ashley Mallett8 (64)13433,18---00
5.Keith Stackpole8 (64)04033,75---00

2. játékrész

Ütés (Ausztrália):

SorszámNévKiesésFutásDobás ellene4 pont6 pontÜA
1.Bill Lawry (k)e Alan Knott d Ray Illingworth27490055,10
2.Keith Stackpolee és d Ken Shuttleworth13152086,66
3.Ian Chappelll Alan Knott d Ray Illingworth601035158,25
4.Doug Walterse Alan Knott d Basil D’Oliveira41516080,39
5.Ian Redpathkd Ray Illingworth12141085,71
6.Greg Chappelln22291075,86
7.Rod Marsh n10182055,55
Ashley Mallettnks-----
Graham McKenzienks-----
Alan Connollynks-----
Alan Thomsonnks-----

Extrák: 6 (4 testet érintve mellé, 1 rossz, 1 széles)

Kapuvesztések: 1-19 (Keith Stackpole), 2-51 (Bill Lawry), 3-117 (Doug Walters), 4-158 (Ian Redpath), 5-165 (Ian Chappell)

Dobás (Anglia):

SorszámNévJátszma (dobás)Szűz j.Pont elleneKapuGazd.Nullás4-es6-osRosszSzéles
1.John Snow8 (64)03803,56---01
2.Ken Shuttleworth7 (56)02913,10---10
3.Peter Lever5.6 (46)03003,91---00
4.Ray Illingworth8 (64)15034,68---00
5.Basil D’Oliveira6 (48)13814,75---00

Ez a Krikett.Sport - a legnagyobb magyar krikettoldal. Alapítva: 2019. május 18.

Az oldalon található összes szöveget az oldal szerkesztői írták, az összes színes rajzot ők készítették, nem másoltak semmit sehonnan.

Hasznos linkek:

Magyar Krikettszövetség

ESPN Cricinfo, a világ legnagyobb krikettoldala (egyelőre magyarul sajnos nem érhető el)

Üzenet a Krikett.Sport főszerkesztőjének