Krikett.Sport
Adatbázis
Főoldal
Adatlapok
Játékosok
Mérkőzések
Pályák, stadionok
Válogatottak
Kimutatások
Kiesések

1. teszt (Ausztrália - Anglia)

Krikett.Sport-azonosító: m0000001

A pénzfeldobást nyerte: Ausztrália (az ütést választották)

Ausztrália: 245 (169.3 j), 104 (136.1 j)

Anglia: 196 (68 j), 108 (66.1 j)

Eredmény: Ausztrália nyert 45 futással

Időpont: 1877. március 15. - 1877. március 19.

Tervezett játéknapok száma: időkorlát nélkül

Helyszín: Melbourne-i krikettpálya (Melbourne)

Dobások játszmánként: 4

Megjegyzés: A világtörténelem első tesztmérkőzése volt.

1. játékrész

Ütés (Ausztrália):

SorszámNévKiesésFutásDobás ellene4 pont6 pontÜA
1.Charles Bannermanvs165-180-
2.Nat Thomsonkd Allen Hill1-00-
3.Tom Horane Allen Hill d Alfred Shaw12--0-
4.Dave Gregory (k)kif1-00-
5.Bransby Cooperkd James Southerton15--0-
6.Billy Midwintere George Ulyett d James Southerton5--0-
7.Ned Gregorye Andrew Greenwood d James Lillywhite0-00-
8.Jack Blackham kd James Southerton17--0-
9.Tom Garrettn18--0-
10.Tom Kendalle James Southerton d Alfred Shaw3-00-
11.John Hodgeskd Alfred Shaw0-00-

Extrák: 8 (4 mellé, 2 testet érintve mellé, 2 széles)

Kapuvesztések: 1-2 (Nat Thomson), 2-40 (Tom Horan), 3-41 (Dave Gregory), 4-118 (Bransby Cooper), 5-142 (Billy Midwinter), 6-143 (Ned Gregory), 7-197 (Jack Blackham), 8-243 (Tom Kendall), 9-245 (John Hodges)

Dobás (Anglia):

SorszámNévJátszma (dobás)Szűz j.Pont elleneKapuGazd.Nullás4-es6-osRosszSzéles
1.Alfred Shaw55.3 (223)345131,37---00
2.Allen Hill23 (92)104212,73---00
3.George Ulyett25 (100)123602,16---00
4.James Southerton37 (148)176132,47---00
5.Tom Armitage3 (12)01507,50---02
6.James Lillywhite14 (56)51912,03---00
7.Tom Emmett12 (48)71301,62---00

2. játékrész

Ütés (Anglia):

SorszámNévKiesésFutásDobás ellene4 pont6 pontÜA
1.Harry Jupplke d Tom Garrett642412026,55
2.John Selby e Bransby Cooper d John Hodges7181038,88
3.Harry Charlwoode Jack Blackham d Billy Midwinter36622058,06
4.George Ulyettlke d Nat Thomson10212047,61
5.Andrew Greenwoode Ned Gregory d Billy Midwinter126003,84
6.Tom Armitagee Jack Blackham d Billy Midwinter9311029,03
7.Alfred Shawkd Billy Midwinter10280035,71
8.Tom Emmettkd Billy Midwinter8320025,00
9.Allen Hilln35473074,46
10.James Lillywhite (k)e és d Tom Kendall10151066,66
11.James Southertone Bransby Cooper d Tom Garrett6210028,57

Extrák: 1 (1 testet érintve mellé)

Kapuvesztések: 1-23 (John Selby), 2-79 (Harry Charlwood), 3-98 (George Ulyett), 4-109 (Andrew Greenwood), 5-121 (Tom Armitage), 6-135 (Alfred Shaw), 7-145 (Harry Jupp), 8-145 (Tom Emmett), 9-168 (James Lillywhite), 10-196 (James Southerton)

Dobás (Ausztrália):

SorszámNévJátszma (dobás)Szűz j.Pont elleneKapuGazd.Nullás4-es6-osRosszSzéles
1.John Hodges9 (36)02714,50---00
2.Tom Garrett18.1 (73)102221,80---00
3.Tom Kendall38 (152)165412,13---00
4.Billy Midwinter54 (216)237852,16---00
5.Nat Thomson17 (68)101411,23---00

3. játékrész

Ütés (Ausztrália):

SorszámNévKiesésFutásDobás ellene4 pont6 pontÜA
1.Charles Bannermankd George Ulyett4101040,00
2.Nat Thomsone Tom Emmett d Alfred Shaw7260026,92
3.Tom Horane John Selby d Allen Hill20322062,50
4.Tom Garrette Tom Emmett d Alfred Shaw08000,00
5.Bransby Cooperkd Alfred Shaw3160018,75
6.Billy Midwintere James Southerton d George Ulyett17731023,28
7.Ned Gregorye Tom Emmett d George Ulyett11311035,48
8.Jack Blackham lke d Alfred Shaw6200030,00
9.Dave Gregory (k)kd Alfred Shaw3150020,00
10.Tom Kendalln17223077,27
11.John Hodgeskd James Lillywhite8181044,44

Extrák: 8 (5 mellé, 3 testet érintve mellé)

Kapuvesztések: 1-7 (Charles Bannerman), 2-27 (Nat Thomson), 3-31 (Tom Garrett), 4-31 (Tom Horan), 5-35 (Bransby Cooper), 6-58 (Ned Gregory), 7-71 (Jack Blackham), 8-75 (Billy Midwinter), 9-75 (Dave Gregory), 10-104 (John Hodges)

Dobás (Anglia):

SorszámNévJátszma (dobás)Szűz j.Pont elleneKapuGazd.Nullás4-es6-osRosszSzéles
1.Alfred Shaw34 (136)163851,67---00
2.George Ulyett19 (76)73933,07---00
3.Allen Hill14 (56)73914,17---00
4.James Lillywhite1 (4)0111,50---00

4. játékrész

Ütés (Anglia):

SorszámNévKiesésFutásDobás ellene4 pont6 pontÜA
1.Allen Hille Nat Thomson d Tom Kendall02000,00
2.Andrew Greenwoode Billy Midwinter d Tom Kendall5500100,00
3.Harry Jupplke d Billy Midwinter4170023,52
4.Harry Charlwoodkd Tom Kendall13171076,47
5.John Selby e Tom Horan d John Hodges38814046,91
6.George Ulyettkd Tom Kendall24621038,70
7.Alfred Shawl Jack Blackham d Tom Kendall290022,22
8.Tom Armitagee Jack Blackham d Tom Kendall332009,37
9.Tom Emmettkd Tom Kendall9270033,33
10.James Lillywhite (k)kd John Hodges460066,66
11.James Southertonn170014,28

Extrák: 5 (4 mellé, 1 testet érintve mellé)

Kapuvesztések: 1-0 (Allen Hill), 2-7 (Andrew Greenwood), 3-20 (Harry Jupp), 4-22 (Harry Charlwood), 5-62 (George Ulyett), 6-68 (Alfred Shaw), 7-92 (John Selby), 8-93 (Tom Armitage), 9-100 (James Lillywhite), 10-108 (Tom Emmett)

Dobás (Ausztrália):

SorszámNévJátszma (dobás)Szűz j.Pont elleneKapuGazd.Nullás4-es6-osRosszSzéles
1.Tom Kendall33.1 (133)125572,48---00
2.Billy Midwinter19 (76)72311,81---00
3.Dave Gregory5 (20)1902,70---00
4.Tom Garrett2 (8)0906,75---00
5.John Hodges7 (28)5721,50---00

Ez a Krikett.Sport - a legnagyobb magyar krikettoldal. Alapítva: 2019. május 18.

Az oldalon található összes szöveget az oldal szerkesztői írták, az összes színes rajzot ők készítették, nem másoltak semmit sehonnan.

Hasznos linkek:

Magyar Krikettszövetség

ESPN Cricinfo, a világ legnagyobb krikettoldala (egyelőre magyarul sajnos nem érhető el)

Üzenet a Krikett.Sport főszerkesztőjének